Yeni nesil AMD Radeon GPU, 6900 XT performansını ikiye katlayabilir

Yeni nesil AMD Radeon GPU, 6900 XT performansını ikiye katlayabilir

42
0
PAYLAŞ

RDNA 3 çıkış tarihi neredeyse yaklaşırken, donanım sızıntıları, yeni nesil AMD Radeon grafik kartlarını çevreleyen heyecan alevlerini körüklemeye devam ediyor ve bazı kesinlikle muz performans beklentileri önyükleniyor. Team red’in yeni GPU mikro mimarisini selefinin ve mevcut Nvidia rekabetinin çok önüne koyan yeni bilgiler gün ışığına çıktı.

Moore’s Law Is Dead’e yakın kaynaklara göre, AMD Radeon RX 7000 ekran kartları, RNA 3 Rasterleştirme performansında “RX 6900 XT’ye göre +%90-130” övünen Navi 3 GPU. Ancak YouTuber, kaynakları arasında kesin ölçümler konusunda bazı anlaşmazlıklar olduğu konusunda uyarıyor, bu nedenle şimdilik bu iddiaların alt kısmına daha fazla hisse senedi yerleştirmek belki de en iyisi.

Bu tür bir performans artışı, gelecekteki bir AMD Radeon RX 7900 XT’yi GPU pazarında en iyi köpek yapabilir ve Nvidia’nın RTX 4000 serisi ile en iyi grafik kartının gıpta ile bakılan unvanını elde etme tutkusunu azaltabilir. MLID ayrıca, en güçlü RDNA 3 GPU kalıbını kullanan piksel iticilerin bu yılın 4. çeyreğinde piyasaya çıkmasını beklememiz gerektiğini söylediğinden, bunu öğrenmek için çok uzun süre beklemek zorunda kalmayacağız.

Bu arada, orta seviye AMD Radeon RDNA 3 GPU’ları RX 6900 XT kadar hızlı olabileceğinden, oyun bilgisayarlarını daha bütçeye uygun bir grafik kartıyla yükseltmek isteyenler için iyi haberler var.

YouTube küçük resmi

RDNA 3 lansman tarihinden çok önce yeni bir piksel iticiye ihtiyaç duyanlar için, 10 Mayıs’ta geleceği söylenen RX 6000 serisi yenilemesi için biraz daha beklemeye değer olabilir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK