Yoshi-P, FFXIV Konut Piyangosu hata durumunu netleştiriyor

Yoshi-P, FFXIV Konut Piyangosu hata durumunu netleştiriyor

23
0
PAYLAŞ

Final Fantasy XIV’ün son güncellemesinde yeni bir ev satın almaya çalışan oyuncular, yeni piyango sisteminde, tek teklif sahibi oldukları durumlarda bile, istedikleri mülkü kaçırmalarına neden olan bir hatayla karşılaşıyorlar. MMO oyununun yapımcısı ve yönetmeni Naoki Yoshida Cumartesi günü durumu ele alan kısa bir yazı yazdı, ancak şimdi durumu daha uzun bir yazıyla daha da netleştirdi.

İlk duyurusunda Yoshida, piyango sonucunu belirlemek için bazı gizli karmaşıklık olup olmadığı konusunda bazı spekülasyonlara neden olan “piyango koşulları için birçok model olduğunu” söyledi. Takip eden gönderide Yoshida, bahsettiği kalıpların özellikle giriş koşullarına atıfta bulunduğunu ve gerçek piyangonun kendisinin basit bir rastgeleleştirme yöntemi kullandığını açıklıyor.

Yoshida, ekibin piyango verilerine sahip olduğunu ve giriş uygulamalarının durumunu veritabanı sunucusu günlükleri aracılığıyla onaylamalarının mümkün olduğunu söylüyor. Bunları, yukarıda belirtilen sorunlardan birine maruz kalan bir piyangoyu kaybettikten sonra teklif edilen gil depozitolarının iadesini kabul eden oyuncuların olumsuz etkilenmemesini sağlamak için kullanıyorlar.

Şu anda meydana gelen üç ana sorun, düzgün bir şekilde yürütülen ancak kazanan numarayı 0 olarak gösteren (kimsenin iddia edemeyeceği, kazananın gösterilmemesine neden olan), hiçbir katılımcının olmadığını gösteren tek bir katılımcının olduğu piyangolar ve vakalardır. birden fazla arkadaş veya ücretsiz şirket üyesi tarafından yapılan girişlere rağmen kazanan belirlenmez.

Bugünkü gönderi aynı zamanda konut piyango sisteminin özelliklerine ve girenlerin nasıl belirlendiğine dair çok daha ayrıntılı bir döküm sunuyor. Bir oyuncunun aynı hizmet hesabındaki diğer karakterler üzerinde halihazırda mülk sahibi olup olmadığına bakmak gibi koşulları detaylandırır; bu durumda, o hesaptaki ikinci bir karakter, aynı zamanda bir arsaya sahip olmadıkça bir piyango girişi için başvuramaz.

Şu an için konut piyangoları beklemede. Bu arada, genel yaşam kalitesini iyileştirmek için kullanışlı yeni bir otomatik hedefleme seçeneği de dahil olmak üzere, FFXIV yama 6.1’de keşfedilecek birçok yeni şey daha var. Ayrıca, bu deneme zamanında size tam anlamıyla bir yumurta sunan mevcut FFXIV Kuluçka-gelgit 2022 etkinlik şenliklerine de katılabilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK