YouTube, Orijinal İçerik Bölümünü kısıtlıyor

YouTube, Orijinal İçerik Bölümünü kısıtlıyor

33
0
PAYLAŞ

YouTube, Global Orijinaller Başkanı Susanne Daniels’ın ayrılmasının ardından orijinal programlama bölümünü küçültüyor.

2016’da kullanıma sunulan YouTube Originals, reklamsız dizi ve film akışı sağlayan bir abonelik hizmeti olarak başladı. Ancak, zaten kalabalık bir isteğe bağlı video alanıyla karşı karşıya kalan Google’ın kendi video platformu kısa sürede yön değiştirdi.

2019’da YouTube, diğer satış noktalarına birkaç proje sunarak aylık 12 dolarlık premium grafiğini büyük ölçüde sildi; kobra kai Netflix’e indi, Central Florida’da bir tanrı olma hakkında Showtime tarafından satın alındı ​​ve tırmanmak Starz’da yayınlandı. Bunun yerine şirket, müzik, ünlü ve yaratıcı merkezli orijinaller ve eğitim programları gibi orijinal – ücretsiz – senaryosuz içeriklere odaklandı.

Ancak YouTube’dan Robert Kyncl’a göre bunlar bile yakında sona erecek. birinde Salı tweeti, baş işletme yetkilisi YouTube Originals’ın ve devam eden birkaç programın dışında “ödüllü” kadrosunun sona erdiğini duyurdu. “YTO, YouTube içerik oluşturucu ekonomisinin büyümesinde ayrılmaz bir rol oynadı,” diye yazdı ve son üç yılda içerik oluşturuculara, sanatçılara ve medya şirketlerine 30 milyar dolardan fazla ödeme yapıldığını da sözlerine ekledi.

Kyncl, “Ancak hızlı büyümeyle birlikte yeni fırsatlar ortaya çıkıyor ve artık yatırımlarımız diğer girişimlere uygulandığında daha fazla içerik oluşturucu üzerinde daha büyük bir etkiye sahip olabilir” dedi. Daniels’ın ayrılması, YT Originals’ın küçültülmesi kararına da katkıda bulundu.

Editörlerimiz tarafından önerildi

Daniels tarafından yayınlanan bir açıklamada, “Her yaştan ve her kökenden küresel kullanıcılar için anlamlı programlar yaratırken ne kadar heyecan verici ve harika bir deneyim yaşadım” dedi. çeşitlilik. “YTO içeriğimizin bu olağanüstü platformun sürekli büyümesine ve başarısına katkıda bulunmasından dolayı gurur duyuyorum ve yeni maceraları dört gözle bekliyorum.”

YouTube, halihazırda imzalanmış olan devam eden şovlara olan bağlılığını sürdürmeyi planlıyor, ancak bundan sonra yalnızca Black Voices ve YouTube Kids fonlarının bir parçası olan programları takip edecek.

En iyi hikayelerimizi alın!

İçin kayıt olun şimdi yeni ne var manşetlerimizin her sabah gelen kutunuza ulaşması için.

Bu haber bülteni reklamlar, teklifler veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olarak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz. Bülten aboneliğinden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK