Zoom, Aramalar Sona Erdikten Sonra Mikrofonları Açık Bırakan Mac Hatasını Düzeltiyor

Zoom, Aramalar Sona Erdikten Sonra Mikrofonları Açık Bırakan Mac Hatasını Düzeltiyor

35
0
PAYLAŞ

Zoom, aramalar sona erdikten sonra Mac’in mikrofonunu açık bırakan bir hatayı düzelttiğini söylüyor.

Bu, Zoom’un bu kusuru düzelttiğini ilk kez söylemesi değil, ancak The Register ile Aralık ayında bir güncelleme geleceğini belirtti. 27. Şirketin yerel macOS uygulamasına yapılan güncellemenin yanlışlıkla “toplantıda değilken mikrofon ışık göstergesinin tetiklenmesiyle ilgili bir sorunu çözdüğü” iddia edildi.

Ancak macOS Monterey kullanıcıları, Apple’ın mikrofon etkinlik göstergelerinin (mikrofonun şu anda kullanıldığı zamanı gösteren yeşil bir nokta ve mikrofonun son kullanıldığı zamanı gösteren turuncu bir nokta) bir Yakınlaştırma çağrısı tamamlandıktan sonra sistemlerinin menü çubuğunda görünmeye devam ettiğini bildirmeye devam etti. .

Zoom, The Register’a 10 Şubat’ta “bunu araştırdığını” söyledi. 9to5Mac daha sonra bu sorunla ilgili resmi bir bildirim buldu (ve bunun Mac uygulamasında yapılan bir güncellemede düzeltildiğine dair en son iddia) Zoom’un topluluk forumlarında yayınlandı 11 Şubat sabahı.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

“Bitcoin_Shaman” olarak bilinen bir Zoom topluluk şampiyonu, “macOS için Zoom istemcisiyle ilgili olarak, bir toplantıdan, çağrıdan veya web seminerinden ayrıldıktan sonra turuncu gösterge ışığının görünmeye devam ettiğini gösterebilecek bir hatayla karşılaştık” diyor. “Bu hata, macOS sürüm 5.9.3 için Zoom istemcisinde giderildi ve düzeltmeyi uygulamak için 5.9.3 sürümüne güncellemenizi öneririz.”

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK