Sizi 90’lardaki Bir Bilgisayara Işınlayan İnternet Sitesi

Sizi 90’lardaki Bir Bilgisayara Işınlayan İnternet Sitesi

77
0
PAYLAŞ

Windows 95 ve 98 işletim sistemlerinin nasıl olduğunu merak edenler ve oyun dünyasının temellerine inmek isteyenler bir araya gelsin. Birazdan bahsedeceğimiz bu web sitesi, tarayıcınız üzerinden efsanevi işletim sistemlerinde nostaljik bir deneyim yaşamanızı sağlıyor.

Statista’nın paylaştığı verilere göre Microsoft’un 2015 yılında piyasaya sürdüğü Windows 10 işletim sistemi bugün %75 pazar payı ile En popüler işletim sistemidir. Microsoft’un bu başarısının arkasında, yıllar önce piyasaya sürülen ve Windows kavramını insanların hayatına yerleştiren efsanevi işletim sistemleri yatmaktadır.

özellikle Microsoft Windows 95 ve 98 sürümleriyle Birlikte dünyada büyük popülerlik kazandılar. Bilgisayarların yaygınlaşmaya başladığı bu dönemlerde oyun ve yazılım dünyası da bugünün temellerini atacak başlangıçları yapmıştı. Peki, bu dönemlerin neler sunabileceğini görmenin kolay bir yolu yok mu? İşte bugün sizinle paylaşacaklarımız İnternet sitesitam da bu amaçla kurulmuştur.

Dijital bir nostalji yaşayın:

pencereler 98

EmuOS, Emupedia tarafından oluşturulan web sitesi Windows 95, Windows 98 ve Windows Millennium Edition (ME) Tarayıcınızda işletim sistemlerini kullanmanızı sağlar. Ayrıca işletim sistemlerinin yanı sıra günümüzün temellerini atan uygulama ve oyunların bir kısmı da işletim sistemlerine kuruluyor.

Örneğin FPS oyunlarının atası sayılan Windows 95 işletim sistemi, Wolfenstein 3D, Doom 1, Quake 1, 1996 yapımı Tomb Raider ve Command and Conquer Gibi efsanevi oyunlar getiriyor. Tüm eski oyunlarım ve yazılımlarım öykünme yazılımı aracılığıyla hayata döndürüldü.

wolfenstein 3d

ALAKALI HABERLER

Çalarken Yakacak 29 Efsanevi Rap Şarkısı

Ancak görsellerde de görebileceğiniz gibi işletim sistemi içerisinde bazı popüler mobil oyunlar, bilgisayar oyunları ve yazılımlar bulunmaktadır. Bunun nedeni, geliştiricilerin Retro tarzı grafiklere sahip olmalarıdır. Modern web teknolojileri ile geliştirilen oyunlar ve yazılım, onu sistemlerine eklemekte yatar. Bu nedenle ölümsüzleştirilmek istenen yapımlar da sitede yer almaktadır (örneğin, kanatlı kuş ve minecraft’ın yayında değil sürüm 0.0.23a_01).

Takvim yıllarını geri sarmak, Windows’un efsane işletim sistemlerini deneyimlemek ve oyun dünyasının temellerini atan yapımları kendi ellerinizle oynamak. bu bağlantıya Sayfaya ulaşmak için tıklayın. Seçeceğiniz işletim sistemi, bir çok kişinin kafasında sanatsal bir tablo gibi yer kaplayan açılış ekranı ile karşınıza çıkacaktır.PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK