Anno 1800 Oynarken Yenilmez Olmanızı Sağlayacak 8 Taktik

Anno 1800 Oynarken Yenilmez Olmanızı Sağlayacak 8 Taktik

52
0
PAYLAŞ

Anno serisinin en göz alıcı oyunlarından biri olan Anno 1800, savaş dışı mekaniği ile öne çıkan ve mekaniği sayesinde farklı yollara gitmenizi sağlayan bir strateji oyunudur. Bu nedenle başta alışmak zor olabilir. Size yardımcı olmak için Anno 1800 Taktikleri için bir rehber hazırladık.

Bilgisayarda saatlerin su gibi akmasını sağlayan strateji oyunlarının çok geniş bir kataloğu var. Civilization, AoE, Tropico ve daha nicesinden bahsedebileceğimiz birçok efsanevi dizi var. Bu serilerden biri de Anno serisidir. Anno 1800, serinin en popüler oyunlarından biridir. Serideki diğer tüm oyunlar gibi, her karar dikkatli bir şekilde verilmelidir. Anno 1800’de Başarılı Kullanmanız gereken birkaç taktik var.

Oyuna yeni başlamayı düşünen biriyseniz, önünüzde uzun bir macera olduğunu varsayalım. Burada sunulan taktikler de oyuna daha çabuk alışmanıza ve başarılı bir lider olmanıza yardımcı olacaktır. Peki Yıl 1800 Nasıl oynanır? Anno 1800’de başarıya giden yolu döşemek için hileleri nasıl kullanabileceğinizi size açıklayalım.

Yıl 1800 taktikler:

  • düşmansız en az bir oyun oyna
  • bir göz halkının mutluluğu binmek,
  • taslak”modunu kullanın
  • Acil servisler en kısa zamanda kurun
  • bir ev inşa etmek ihmal etme
  • Orada senin savunman güçlü kal,
  • senin adaya turist Berabere,
  • gecikmesiz ikinci bir adaya yerleşmek.

Düşmansız en az bir oyun oynayın:

1800 gemi

Anno 1800, özellikle yeni başlayanların uzun bir alıştırma sürecinden geçmesi gereken bir oyundur. Bu tür strateji oyunlarında, oyunu tam olarak keşfetmeden önce düşmanlarla uğraşmak zorunda kalmak, tüm deneyimi mahvedebilir. Yani daha önce Anno tecrüben yoksa En azından ilk oyununuzun başlarında yapay zeka eklemeyi düşünün. Başkalarını devirmeden önce kendi topluluğunuzu ayakta tutmanın temellerini öğrenin.

Ayrıca oyunun temellerini ve ilerleyen aşamalardaki davranışları edindikten sonra yapay zeka içermeyen sıkıcı bir oyuna dönüşme ihtimalinin yüksek olduğunu da hatırlatmak isteriz. Oyunu nasıl oynayacağınızı öğrendikten sonra Diplomasi ve savaş Böyle bir tamircinin faydalarını görmek için oyuna başka karakterler eklemeniz gerekecek.

Halkınızın mutluluğuna bir göz atın:

1800 yılında şans

Anno 1800 oynarken en önemli şey vatandaşları mutlu etmektir. Aksi takdirde bir süre sonra ardı arkası kesilmeyen isyanlar karşısında çaresiz kalabilirsiniz. Ve insanlarınızı mutlu etmek için her tür vatandaşın ihtiyaçlarını karşılamak zorundasınız. Vatandaşlar seviyelere ayrılmıştır.

Çiftçilerin ilk etapta ihtiyaçları basittir. Bu insanlar balık, kıyafet ve yakınlarda bir pazar yeri gibi temel şeyler istiyor. Temel ihtiyaçlar karşılandığında çiftçileri bir üst seviyeye taşıyorlar. yükseltebilirsin. İlerleyen süreçte, artık eskisi kadar kolay karşılanamayan ihtiyaçlar ortaya çıkar. İyi bir lider olup olmadığınızın testi tam burada başlıyor.

“Blueprint” modunu kullanın:

anno 1800 planı

Anno 1800, Cities: Skylines değil, aynı zamanda çok detaylı şehir planlamasına sahip bir oyundur. Şehir planlaması, oyun sırasında kazandığınız bilgilere dayanmaktadır. Adanın neresine ne yapılmalı”,KolaylıklarAdada inşa edilirse iyi bonuslar veren “Belirtilen yapıların hepsine sığabilir misiniz” gibi sorular çok kritik.

Burası, oyuncuya inşa edilmeden önce binayı önizleme fırsatı veren “Blueprint” modunun devreye girdiği yerdir. Bu, yapıları kalıcı olarak yerleştirmeden önce uzun vadede planlamanızın ne kadar etkili olduğu konusunda size cevap verecektir. Kolay bölümlerde yapıların yerlerini ücretsiz olarak değiştirirken, zorluk arttıkça aynısını yapabilirsiniz. Çok değerli kaynaklar harcıyorsunuz ihtiyaçlar.

Acil durum hizmetlerini mümkün olan en kısa sürede kurun:

1800 yangın

Anno 1800, oyunculara harika ada manzaraları sunduğu huzurlu dünyasında büyük felaketler barındırıyor. Bir yangın çıktığında ya da bir isyan çıktığında önlem almadıysanız, yaptığınız her şey yavaş yavaş yok olurken, çaresizce monitör karşısında izliyorsunuz. Böyle bir durumdan kaçınmak için İtfaiye, Polis Merkezi ve hastane gibi yapılar inşa etmelisiniz.

Acil durum personeli eğitimi biraz zaman aldığından, mümkün olan en kısa sürede bu sayfaya odaklanın. Aynı zamanda bu binaları yerleştirirken Etki Alanları ayrıca dikkate alın. Bir ada için tek bir itfaiye veya polis karakolu yeterli olmayabilir. Güvenlik, az önce bahsettiğimiz gibi, insanlarınızın mutluluğu üzerinde büyük etkisi olan bir faktördür.

Yeterince ev inşa etmeyi unutmayın:

anno 1800 ev

Oyun bu sayfayı açıklamayı tercih etmiyor. Bu nedenle, kolayca gözden kaçabilecek bir şeydir. Halkınız vergi ödüyor. Bu, yapacağınız işlemler için ihtiyacınız olacak paradır. vergilerden oluşan. İnsanlarınız ne kadar mutlu olursa, o kadar fazla vergi geliri elde edersiniz. Yeterli evler, adanızdaki insan sayısını ve halkınıza ev sahipliği yapmak için sunduğunuz mutluluğu artırdığı için vergi gelirinizi de artırır.

Ada savunmanızı güçlü tutun:

1800 savunma

Anno 1800’ün yapay zekasının ne zaman ne yapacağı belli değil. Az önce barışçıl bir şekilde takas ettiğiniz bir karakter size savaş açabilir ve sizi havaya uçurabilir. Böyle bir duruma hazırlıklı olmak için en azından ada savunmanızı yeterli tutmalısınız. Bağlantı noktalarınızı koruyun yerleştirmek için birkaç gemi ve birkaç silah Birçok potansiyel saldırıyı savuşturmayı başaracaktır.

Gelecekte, saldıran taraf olmayı seçerseniz, yapmanız gereken ilk şey kendinizi savunmak. çünkü yeterince güçlü emin ol. Yeni bir adayı fethetmeye başladığınız savaşta zaten sahip olduğunuz bir adayı kaybederseniz, tüm planlarınız alt üst olabilir. Bu yüzden saldırmadan önce savunmanın kuralını asla unutmayın.

Adanıza turist çekin:

1800 yıl festivali

Oyunda vergi gelirlerinin yanı sıra göreceğiniz bir diğer gelir türü de turizmdir. Bu nedenle adaya yerleşirken atacağınız adımlarda adanın güzelliğine dikkat edin. Düzgün yönetildiğinde, parklar ve yeşil alanlar birçok turisti cezbetmektedir. Doğal güzelliklerin yanı sıra müze ve hayvanat bahçesi Yapılarla turizmi de sevebilirsiniz

Adanız ne kadar ilgi görüyor”çekicilik“” adlı değerle görebilirsiniz. Ada daha çekici hale geldikçe, adanızı ziyaret eden turist sayısı da artar. Doğru yatırımlar ile adanıza çekeceğiniz turistler sayesinde daha fazla para kazanabilirsiniz.

1800’ler Yeni adalara genişlemek çok önemlidir:

anno 1800 boş ada

Oyundaki adaların hiçbiri, oynarken eğlenmeniz için yeterli çeşitlilik sunan kaynakları içermiyor. Oyunun temel kaynakları hemen hemen her adada mevcuttur, ancak belirli bir eşiği atlamak için kullanılabilecek bazı kaynaklar vardır. sahip olmalısın. İlk adanızda olmayan kaynaklara sahip ikinci bir adayı çok hızlı bir şekilde bulun. Yapay Zeka’nın bu adaya sizden önce sahip olmasına izin vermeyin.

İhtiyaçlarınıza uygun kaynaklara sahipseniz diğer adalarla ticaret yapmanıza gerek yoktur. Daha önce de belirtildiği gibi Yapay Zeka net olmadığı için hiçbir şekilde diğer Yapay Zekalara ihtiyaç duymamanın yollarını aramalısınız. Bu şekilde, diğer adalar size ticaret teklifleriyle geldiğinde hoş karşılanırsınız. avantajlı konum sen kendini ayarla

Anno 1800 için her aşamada yardımcı olacak taktikleri sunduğumuz yazımızın burada sonuna geliyoruz. sen oyun hakkında tecrübenizle istikrarlı bir şekilde Taktik vermek isterseniz yorum kısmından paylaşmaktan çekinmeyin. Anno serisini tercih etmiyorsanız en iyi strateji oyunları listemize göz atarak diğer oyunlara yelken açabilirsiniz.PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK